Jedna praca, dwie wypłaty..

MILANO 10/10/2003 - SOLDI - EURO - BANCONOTE - FOTO GUATELLI/NEWPRESS

Dość długo tu Wyemigrowanej nie było, bo dostała pracę. Musiała się przez pierwsze trzy miesiące wykazać, wielu rzeczy nauczyć, ażeby pracodawca był zadowolony z jej osoby. No… i wygląda na to, że chyba jest.

Jak każda praca, ta również ma swoje plusy i minusy. Może Wyemigrowana zacznie od minusów, co by później można było osłodzić gorycz 😉 Mianowicie jest Wyemigrowana prawie cały tydzień poza domem. Jak wyjdzie w niedzielę wieczorem, tak, aż do soboty rana pracuje w pocie czoła. Dosłownie. Dzięki temu z Totalnie Nietutejszym tworzą związek weekendowo- telefoniczny. Opiekuje się starszym, schorowanym małżeństwem, sprząta, pierze, prasuje i… gotuje, bo przecież jakieś obowiązki w pracy mieć musi. Bywa też, że chory na Parkinsona starszy Pan woła Wyemigrowaną 15492 razy w ciągu jednej nocy, bo mu zimno, gorąco, chce pić, jeść, coś mu się śni, itp. Potrzeby fizjologiczne załatwia sam. Na szczęście.

Plusów jest wcale nie mniej niż minusów. Wyemigrowana ma własny pokój ze swoją prywatną, osobistą łazienką, a do tego pełne wyżywienie. Dodatkowo parę zer na koncie, które pomagają jej i Totalnie Nietutejszemu zbliżać się do ich wielkiego dnia. Ale to nie wszystko… Wyemigrowana ma też inną wypłatę i wcale nie mówi o wikcie i opierunku. osoby, które pracują ze starszymi ludźmi wiedzą, jak trudna jest opieka nad chorymi na Parkinsona bądź Alzheimera.

Jak nieprzewidywalna potrafi być starsza Pani, której pamięć ogranicza się na ostatnie 3 sekundy. Wyemigrowana naprawde jest szczęściarą, gdyż Babcia, którą się opiekuje jest stosunkowo spokojna i w miarę samodzielna. Nie pamięta imion swoich dzieci, męża, nie pamięta gdzie się znajduje, ale rozróżnia niektóre rzeczy i odwdzięcza się. Na przykład: Kiedy dostanie do jedzenia coś, co jej smakuje- uśmiecha się, kiedy Wyemigrowana cmoknie ją w policzka- Babcia cmoknie Wyemigrowaną i uśmiechnie się, kiedy Wyemigrowana jej czyta- słucha i uśmiecha się… Ten uśmiech z zawartą w nim sympatią, wdzięcznością jest niczym druga wypłata, bo choć nie wypełnia konta to wypełnia serce.

A Wy? Czy też mieliście takie odczucia pracując z innymi ludźmi? Czy ludzki uśmiech działa na Was tak kojąco jak na Wyemigrowaną?

Z wielką przyjemnością Wyemigrowana pozna Wasze odpowiedzi, nie tylko na powyższe pytania.

Reklamy

9 thoughts on “Jedna praca, dwie wypłaty..

 1. Welcome to my world 🙂 gdyby nie usmiech i dobre slowo Uczniow i Ich Rodzicow moja praca bylaby baaaardzo trudna. Zawsze powtarzam, ze przywiazanie iwdziecxnosc dla Nauczyciela sa dopelnieniem pensji 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Martunia, ja mam podobnie.Ludzki uśmiech z wdzięczności potrafi wynagrodzić największy trud.Kiedy widzisz, że osoby doceniają to co robisz daje nam to największą satysfakcję. Pomimo zmęczenia i gorszego dnia wiesz, że to co robisz ma sens.

  Polubienie

 3. O tak ja to znam 🙂 kiedy opiekowałam się sparaliżowanym meżczyznom w Niemczech!
  Praca 24h na dobe i bez ani jednego dnia wolnego, 4 pietra do sprzatania domu, powierzchnia domu przekraczała 200metrów kwadratowych, gotowanie, sprzątanie, zakupy, a Pan lekki nie był mierzył 2metry i ważył 120kg, a trzeba było przy nim wszystko zrobić, umyć, ubrać ,nakarmić a o potrzebach fizjologicznych nie wspomne! Praca bardzo ciężka!
  Ale uśmiech mojego podopiecznego bezcenny, każdy ranek kiedy mnie widział to się szczerze uśmiechał,:) a ukoronowwaniem mojej pracy były moje urodziny, kiedy to mój podopieczny, który z powodu paraliżu całego ciała nie mógł mówic(musiałam czytac z ruchu warg) miał on swojego logopedę z którym ćwiczył wydawanie z siebie jakichkolwiek dzwięków.
  wiec w moje urodziny jego żona naciskała mu na przeponę(o jest bolesne) a on zaśpiewał dla mnie HAPPY BIRTHDAY! najwspanialsze zwieńczenie mojej pracy.

  Polubienie

 4. Szanowne Panie! Jestem pełen podziwu za tak głebokie zaangażowanie przy tej jakże ciężkiej i oddanej pracy.To piękne uczucie być komuś potrzebną/ym.Pozdrawiam serdecznie!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s